"

Salon Exceptional Watches 2017

21. 09. 2017 , aktualizace: 26. 09. 2017 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Pouhé tři roky existence stačily brněnskému Salonu k tomu, aby se zařadil mezi uznávané a vyhledávané hodinářské akce. Datum jeho konání si zapisuje do kalendáře čím dál víc hodinářských celebrit, odborné veřejnosti i zavedených jmen. V současnosti jde o jedinou výstavu luxusních hodinek v České i Slovenské republice a podle zahraničních návštěvníků z minulých let je SEW na opravdu evropské úrovni.

Této mezinárodní výstavy se letos účastní vyslanci šesti zemí – kromě České republiky přijedou hodináři ze Slovenska, Švýcarska, Německa, Francie a Japonska.

Seznam vystavujících se letos o něco rozšířil a obsahuje přes třicet různorodých značek – objevují se v něm jména zavedená a staletími ověřená, nezávislá esa oboru i méně známé, přesto ale výrazné značky: ArtyA, Ball, Biatec, Czapek Genéve, Doxa, Edox, Glycine, Grand Seiko, H. Moser & Cie., IWC, Louis Chevrolet, Maurice Lacroix, Omega, Ondřej Berkus, Prim Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Raymond Weil, Sinn, Schaumburg Watch, TAG Heuer, Tutima, Union Glashütte, Zenith a další.

Výstava už totiž získala vážnost mezi zástupci výrobců hodinek a v drtivé většině případů se na brněnském SEWu objeví členové vedení. Značku Czapek Genéve uvede na český trh osobně její CEO Xavier de Roquemaurel.

Konzervativní design bude zastupovat společnosti H. Moser & Cie., držitel loňského titulu výstavy SEW Watch of the Year 2016.

I letos jsme se dočkali nového přírůstku v řadě Swiss Alp, půlnočně černého modelu Zzzz, a svou hravost značka dokázala i nevídanými mechanickými hodinkami s pouzdrem ze švýcarského sýra na řemenu s hovězí srstí.

Hravostí je proslulý také revolucionář Yvan Arpa, jehož značka ArtyA budí úžas neotřelým spojením překvapivých materiálů a dokonalého zpracování. Na letošní basilejský veletrh přivezl například hodinky, jejichž číselníky zdobí motýlí křídla či mořské traviny, jenž nebudou chybět ani v moravské metropoli.

Letos na brněnskou výstavu poprvé zamíří i proslulá Omega, která letos slaví šedesáté výročí hned tří svých proslulých modelů: Railmaster, Seamaster a Speedmaster. Všechny tyto hodinářské ikony dostaly k narozeninám speciální edici, postavenou přesně podle původních plánů – s pouzdry o průměru 38 mm (Speedmaster a Seamaster) a 39 mm (Railmaster) – a ve speciálním balení.

Strojek v případě Railmasteru a Seamasteru obsahuje koaxiální krokové ústrojí, zatímco u Speedmasteru najdeme v pouzdře tradiční kalibr 1861 s manuálním nátahem - odvozený od slavných chronografů Lemania.

Nelze nezmínit ani zástupce schaffhausenského giganta IWC, který do Brna přiveze nové vzezření ikonické kolekce Ingenieur, jenž nově překvapí svou subtilností a výrazně elegantnějšími proporcemi, než tomu bylo doposavad. Chybět nebudou ani mechanické komplikace, jako je například věčný kalendář, jenž značku proslavil.

Kultovní technické řešení představí ale i další značky. Věčný kalendář nebude chybět ani v prezentaci manufaktury H. Moser & cie., Czapek Genéve odhalí svůj tourbillon v platině a Grand Seiko svůj revoluční systém Spring Drive, zajišťující vysokou přesnost a plynulost chodu nové generace hodinek. Letošní rok byl totiž pro značku zlomový a nevystupuje již jako podskupina gigantu Seiko, ale jako samostatný brand.

Zcela jedinečným rysem tohoto hodinkového setkání jsou také přednášky odborníků i samotných hodinářů.

Na žádném jiném místě v Čechách si nemůžete poslechnout přednášky tolika odborníků a zástupců hodinářských značek jako na Veletrhu hodinek SEW - 20. až 21. 10. 2017 v Moravské galerii.  Podstatnou jeho součástí je totiž doprovodný program plný přednášek.

Letos opět výjimečný díky tomu, že vedle uznávaných odborníků dostanou slovo i samotní tvůrci, jako autor prvního českého strojku s nejvyššími komplikacemi Ondřej Berkus, zástupci nové slovenské značky Biatec Watches i tradičního českého výrobce Prim Manufacture.

Ještě jedno hodinářské spojení s Čechy nabídne letošní výstava – představení značky Czapek Genéve. Jaké je ono spojení, i to se dozvíte na přednáškách, které tvoří doprovodný program výstavy SEW 2017.     

Šéfredaktor časopisu Hodinky & Šperky Igor Sirota bude moderovat v Čechách naprosto ojedinělou sérii besed o české i mezinárodní hodinářské scéně a přidá i vlastní téma: Nepřesnější hodinky světa. O dalších „nej“, o nejtenčích náramkových hodinkách světa, bude hovořit přední český odborník a sběratel Libor Hovorka. Letos opět přednášku doprovodí prezentací samotných „nej“ hodinek. Věřte, že budete překvapeni, o které že se to jedná. Trojlístek českých odborníků doplní Jaromír Ondráček, pedagog jediné školy u nás vyučující hodinářství.

Koho zajímá světové hodinářství, bude mít například možnost dozvědět se více o jedné z ikon – značce IWC. Co-axiální krok místo klasického švýcarského kotvového je v masové výrobě dneška cosi výjimečného, a Omega se má tedy čím chlubit.

Podobně jako na českém trhu méně známá německá značka Tutima, která se pochlubí hned několika vlastními strojky, včetně novinky - chronografu.

Neortodoxní názory má Yvan Arpa, který je tvůrcem stejně tak nejvyšších komplikací, jako designu pro smartwatch. Jak to jde dohromady? To, a mnohem více se dozvíte na SEW Brno 2017.

Těšíme se na vás a rozhodně nepropásněte ty přednášky, které si vyberete v nabitém doprovodném programu.  

Veletrh hodinek SEW – Salon Exceptional Watches 2017

Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno

20. – 21.10.2017

 

Pá 20.10.  12:00-18:00 pro veřejnost, 12:00 slavnostní zahájení (moderátorka Sandra Parmová, osobnosti hodinářského světa, ambasadoři), 19:00 – 23:00 VIP společenský banket

 

So 21.10. 10:00-18:00 pro veřejnost, 17:00 slavnostní vyhlášení ceny Watch of the Year 2017 presented by Salon Exceptional Watches

 

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketstream a na www.goout.net

Generálním partnerem Salonu je společnost  Saffron .

Hlavním partnerem je Moravská galerie a VINOFOL- vinařství Novosedly.

SEW se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

 


Jinde na SrdceMoravy