"

Ohlédnutí: Jak vypadal Veletrh hodinek SEW 2016

07. 12. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

4. a 5. 11. 2016 proběhl již 3. ročník jediné výstavy luxusních hodinek v ČR a SK. Vše se odehrávalo v krásných prostorách historické budovy Moravské galerie. Představilo se zde 29 hodinářských značek ze Švýcarska, Německa, Japonska a Česka.

Milovníci hodinek, kterých bylo na SEW 1500, mohli obdivovat to nejzajímavější z produkce těchto značek, ale také se potkat s osobnostmi hodinářského světa nebo si vyslechnout přednášky v doprovodném programu. Veletrh si nenechala ujít ani řada známých osobností v čele s tenistkou Lucií Šafářovou.

Dvě NEJ

„Pro hodnocení veletrhu platí přinejmenším dvě „nej“ – nejvyšší počet přednášek a prezentací značek za dosavadní historii SEW a tomu odpovídající nejvyšší návštěvnost. Ta platí například pro vystoupení švýcarského tvůrce Yvana Arpy. Mimořádný zájem vzbudily tradičně i přednášky L. Hovorky a J. Ondráčka. Otevřeností zaujal český hodinář O. Berkus, technickou prezentací P. Testart ze Seiko nebo J. Prokop propracovaností prezentace české značky Prokop & Brož. Doprovodný program je magnet, který přitáhne i v roce 2017,“ uvedl Igor Sirota, šéfredaktor časopisu Hodinky a šperky.   

Hodinky roku

Již tradičně mohli návštěvníci SEW hlasovat v anketě o hodinky roku. Letos bylo nominováno 29 hodinek (hodinky nominovali Igor Sirota – hodinářský expert a šéfredaktor Hodinky a šperky a Jan Lidmaňský – hodinářský aficionado a obchodní ředitel vydavatelství RF Hobby). Vítězem ceny Watch of the Year 2016 presented by Salon Exceptional Watches se stala značka H. Moser & Cie. s modelem Endeavour Perpetual Calendar Concept, který získal 164 hlasů z celkových 1252.

Mám obrovskou radost, že se na SEW 2016 představili opravdu výjimečné značky a je vidět, že fanoušků hodinek přibývá a zájem o hodinářství neustále roste. Potvrzuje to taky, že přibývají návštěvníci ze všech koutů České a Slovenské republiky,“ uvedl organizátor SEW Jan Pokorný.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že už nyní vyhlížíme další ročník a věříme, že bude minimálně stejně úspěšný jako ten letošní.


Jinde na SrdceMoravy