"

Letošní veletrh hodinek SEW navštívilo 33 vystavovatelů z 8 zemí!

29. 10. 2018 Sdílej na SrdceMoravy

SEW 2018
Celkem 33 vystavovatelů z 8 zemí, přes 2000 návštěvníků

Pět let obecně považujeme za dětský věk. V případě veletrhu luxusních hodinek SEW, ale hovoříme o dospělosti. Letošní ročník výstavy SEW 2018 byl v pořadí pátý, a potvrdil jeho postavení největší expozice časomír ve střední a východní Evropě. Ostatně stvrdila to i letošní fakta. Jestliže se prvního ročníku zúčastnilo 8 vystavovatelů, letos to bylo 33 z celkem 8 zemí. Pakliže se návštěvnost prvního ročníku počítala ve stovkách, letos se přišlo podívat do Moravské galerie v Brně více než 2000 příznivců hodinek.

Bell & Ross, TAG Heuer, IWC, Sinn a další

Důvodů takového úspěchu byla řada „magnetů“ přitahujících pozornost. Jednak samotní vystavovatelé. Vedle těch, kdo se pravidelně účastní výstavy – Bell & Ross, TAG Heuer, IWC, Sinn a další, se po letech vrátili ti, kdo spolu s ní začínali. Jako například dvojice slovenských skeletonistů Molnár a Fábry.

Na 1000 modelů světových značek

Brno zažilo i naprosté premiéry. Ještě nikdy nevystavovali v ČR například francouzský Phenomen nebo švýcarská značka s britskými kořeny Arnold & Son, či německý Kudoke. Celkem pak návštěvníci během dvou dnů (19. a 20. října 2018) viděli více než tisícovku modelů.

A kdo získal titul Watch of the Year 2018?

Nejen to, právě návštěvníci výstavy rozhodovali o tom, který z nich získá titul Watch of the Year 2018. Nakonec nejvíce hlasů dostala švýcarská značka s českými kořeny Czapek Genéve a její model Faubourg De Cracovie Chronograph . V internetové soutěži, kde mohli hlasovat fandové časomír bezmála měsíc, získala největší podporu česká značka Prokop & Brož a její Regutron.

Celou výstavu doprovázela také série desítky přednášek a prezentací. Například s originálními tématy: Slepé uličky v hodinářství. Nebo: Je vysoká frekvence cestou k vyšší přesnosti? Novinkou letošního ročníku byla beseda zástupců trojice značek, kteří hledali odpověď na otázku: Jsou chytré hodinky součástí světa časomír, a jaká je jejich budoucnost?

SEW 2019 se uskuteční v Paláci Žofín Praze

Pátý ročník tedy opět udělal další krok vpřed k tomu, aby se SEW natrvalo stal přední výstavou ve střední a východní Evropě. Pořadatelé akce plánují její budoucnost ještě povýšit. A tak se v příštím roce 2019 uskuteční ve větších prostorách a v přitažlivém prostředí Paláce Žofína v hlavním městě Praze, což jistě přitáhne ještě více vystavovatelů i návštěvníků. Proto si fandové hodinek už dnes mohou zatrnout data 19. a 20. října v kalendáři roku 2019.        

 „Mám obrovskou radost, že se na SEW 2018 představily opravdu výjimečné značky a některé tímto i oficiálně vstoupily na český trh. Je také  vidět, že fanoušků hodinek přibývá a zájem o hodinářství neustále roste. Potvrzuje to také, že přibývají nejen návštěvníci ze všech koutů České a Slovenské republiky, ale i ze zahraničí“ uvedl organizátor SEW Jan Pokorný za QUATRO TRADE a.s...

Vystavovatelé na SEW 2018:

Alexander Shorokhoff, Arnold & Son, Ball, Bell & Ross, Biatec, Breitling, Czapek Genéve, Edox, Fortis, Frederique Constant, Grand Seiko, IWC, Junghans, Kudoke, Lehmann, Maurice Lacroix, Meistersinger, Molnar Fabry, Omega, Oris, Phenomen, PRIM Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Samsung, Seryn Watches, Sevenfriday, Schaumburg Watch, Sinn, TAG Heuer, Vostok – Europe, Vulcain, Zenith.


Jinde na SrdceMoravy