"

Co vás letos čeká na největším veletrhu luxusních hodinek?

10. 10. 2018 , aktualizace: 11. 10. 2018 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Veletrh hodinek SEW - Salon Exceptional Watches 2018

Ve dnech 19.-20.10.2018 budou mít v Brně sraz všichni milovníci kvalitního času, protože zde proběhne už pátý ročník prestižní hodinářské výstavy luxusních hodinek SEW. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho novinek, zajímavé přednášky a setkání s novými značkami. Časopis DragonBoatSport.cz je opět mediálním partnerem veletrhu SEW.

Největší veletrh luxusních hodinek ve střední a východní Evropě

Veletrh hodinek SEWPouhé čtyři roky existence stačily veletrhu  k tomu, aby byl označován nejzajímavějším a největším veletrhem luxusních hodinek ve střední a východní Evropě. Datum jeho konání si zapisuje do kalendáře čím dál víc hodinářských celebrit, odborné veřejnosti i zavedených jmen. Této mezinárodní výstavy se letos účastní vyslanci osmi zemí – kromě České republiky přijedou hodináři ze Slovenska, Švýcarska, Německa, Francie, Litvy, Jižní Koreje a Japonska.

Seznam vystavujících je letos opět o něco zajímavější a obsahuje přes třicet různorodých značek – objevují se v něm jména zavedená a staletími ověřená, nezávislá esa oboru i méně známé, přesto ale výrazné značky: Alexander Shorokhoff, Arnold & Son, Ball, Bell & Ross, Biatec, Breitling, Czapek Genéve, Edox, Fortis, Frederique Constant, Grand Seiko, IWC, Junghans, Kudoke, Lehmann, Maurice Lacroix, Molnar Fabry, Meistersinger, Omega, Oris, Phenomen Watches, PRIM Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Seryn Watches, Schaumburg Watch, Sinn, SevenFriday, TAG Heuer, Vostok Europe, Vulcain, Zenith a další. Výstava už totiž získala vážnost mezi zástupci výrobců hodinek a v drtivé většině případů se na SEWu objeví členové vedení.

Důležitou součástí SEW je jedinečný doprovodný program

Doprovodný program připravuje Igor Sirota (šéfredaktor časopisu Hodinky & Šperky). Témata jsou často natolik ojedinělá, že ani v evropském kontextu nemají obdoby.

Náš tip aneb Co z přednáškového „turné“ zvolit?

Mohli bychom sebevědomě prohlásit, že máte jít na všechny přednášky do přednáškového sálu v mezipatře vpravo v budově Moravské galerie v Brně. To by vám ale prakticky nezbyl čas na samotné hodinky výstavy SEW 2018, na setkání se zástupci značek.

Takže: v tuto chvíli počítáme s 10 přednáškami a jednou besedou. Ta je novinkou a věřme že všechny „tři strany“ – zastánci smart watches, stejně jako naopak mechaniky, či ti, kdo se nevyhýbají žádné z obou cesty – budou jednoznačně a zajímavými argumenty hájit svůj názor. To věští zajímavé okamžiky v sobotu 20. 10. ve 12:00 až 13:00 hodin.

Chcete se dozvědět, jak přesně funguje věčný kaledář?
Pak rozhodně nevynechejte následující přednášku PhDr. Jaromíra Ondráčka, hodinářského odborníka a pedagoga na téma – věčný kalendář (pátek 19. 10. v 16:40 až 17:30 hodin).

Přednáška o slepých uličkách historie hodinářství
Dále je tu sobota 20. 10. a čas 13:10 až 14:00 hodin. Ing. Libor Hovorka, hodinářský odborník bude mluvit o slepých uličkách historie hodinářství. Kuriózní, zajímavé. Takové téma ještě v Čechách, a nejen u nás, nikdo jiný nezpracoval. Navíc uvidíte i reálné hodinky-„slepé uličky“.

Dozvíte se, jak vysokou frekvenci ještě zvládne mechanika? A co pak? 
Do třetice další doporučení: pátek 19. 10. ve 13:15 až 13:55. Igor Sirota, šéfredaktor časopisu Hodinky & Šperky. Vloni mluvil o nejpřesnějších hodinkách světa. Letos přiblíží jednu z cest, kterak se k tomuto cíli přiblížit.

Nyní prezentace značek. Koho bychom nevynechali?
Kdo se představuje poprvé, jako: Arnold & Son, Breitling, Phenomén, Stefan Kudoke… Dále ty, kdo vždy svými přednáškami mile překvapí, jako slovenská dvojice Michal Molnár a Igor Fábry, nebo český Ondřej Berkus. A proč bychom nevynechali ani představení Sinn? Jednoduše proto, že po představení techniky této německé značky dostane slovo český vrakový potápěč J. Böhm, který s hodinkami reálně na dně a ví, jak si tam vedly.

PROGRAM

Pá 19.10

  • 12:00-18:00 pro veřejnost
  • 12:00 slavnostní zahájení (moderátorka Sandra Parmová, osobnosti hodinářského světa, ambasadoři)
  • 19:00 – 23:00 VIP společenský večer

So 20.10.

  • 10:00-18:00 pro veřejnost
  • 17:00 slavnostní vyhlášení ceny Watch of the Year 2018 presented by Salon Exceptional Watches

 

Veletrh hodinek SEWVeletrh hodinek SEW – Salon Exceptional Watches 2018
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno
19.10. – 20.10.2018
www.sewbrno.com

 

Generálním partnerem SEW je společnost Saffron , hlavními partnery jsou Samsung,  Moravská galerie v Brně  a VINOFOL- vinařství Novosedly.

Vstupenky na veletrh si můžete objednat ZDE


Jinde na SrdceMoravy