"

Břetislav Hrabě: Hodinky jsou pro mě vášní a uměleckým dílem

17. 10. 2016 , aktualizace: 18. 10. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

Vážený pane řediteli, DRFG - investiční skupina je jedním z hlavním partnerů Veletrhu hodinek SEW. Co se vám vybaví, když se řekne slovo hodinky?

Při bezprostřední reakci následující slova: pánský šperk, investice, přesnost, čas, preciznost, dokonalost v každém detailu. Hodinky jsou pro mě vášeň, umělecké dílo, fascinuje mě jejich miniaturní mechanika. Dokonce budu jeden z těch, kteří hodinky nosí i kvůli času.

Kolikatery hodinky máte? A střídáte je často?

Aktuálně sedm kusů, střídám je často - dle nálady, oblečení a mého naplánovaného denního programu.

Existuje nějaká značka nebo bod programu na Veletrhu hodinek SEW, na který se speciálně těšíte?

Ze značek se těším na Prokopa & Brože, Perrelet a Louis Chevrolet. Rád bych se přitom na veletrh do Moravské galerie zastavil v pátek i v sobotu. Nechci si totiž nechat ujít přednášky Marie Reber a Zenithu.

Kolik by podle Vás měl člověk do hodinek investovat?

Hodinky nejsou jen na měření času, ale mnohdy i jediný pánský klenot a tím i investice. Proto nejlepší hodinky pro daného zákazníka jsou ty, které si nepořídí za jednu výplatu, ale na které si nějakou dobu spoří nebo ještě lépe investuje a tím se na ně těší. Je ideální, když si uděláte radost z peněz, které vám vydělaly vaše peníze. Proto radím všem, ať přestanou žít jako spotřebitelé a stanou se z nich investoři.

Chystá DRFG – investiční skupina v nejbližší době nějaké novinky?

Investiční společnost DRFG roste tak neuvěřitelně rychle, že novinky jsou náš denní chleba. Stále rozšiřujeme nabídku služeb tak, aby s námi mohli investovat všichni, nejen bonitní klientela. Trošku jsme se tohoto kroku obávali, přeci jen na nás na každém kroku útočí slovo "půjčka" a jsme stále více nuceni žít spotřebním způsobem života. Pomalu se to ale otáčí, spousta lidí začíná měnit myšlení a mají potřebu tvořit si rezervy. My tuto změnu pozorujeme u lidí 30 let a více. Český člověk je hodně konzervativní, potřebuje jistoty a garance. Proto jsme připravili takové formy investování, kde je atraktivní výnos a zároveň nízká míra kolísavosti. Je pro nás důležité, aby každý investor viděl, co se s jeho prostředky děje.


Jinde na SrdceMoravy