"

5 důvodů, proč zavítat na Veletrh hodinek SEW

01. 11. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

1) První český věčný kalendář

Veletrh hodinek SEW se dočká jedné české a zároveň světové premiéry. Nezávislý hodinář Ondřej Berkus zde totiž představí první český věčný kalendář. „Pozná, kolik dnů má který měsíc nebo kdy je přestupný rok. To vše v mechanice. Je to obrovsky složitý stroj o velikosti běžných hodinek,“ přibližuje jeho unikátnost organizátor veletrhu Jan Pokorný. Ondřej Berkus stojí už za prvním českým tourbillonem, jeho novinka v podobě věčného kalendáře je však výjimečná i v jiném ohledu – má totiž pouzdro z damascénské oceli. „V tomto ohledu se jedná o světovou premiéru,“ upozorňuje Pokorný.

 

2) Hodinky na vlastní kůži

Ačkoliv na vás i tentokrát čeká nespočet luxusních modelů, nebude Veletrh SEW o koukání do skleněných vitrín. Hodinky si totiž budete moci vždy osahat a vyzkoušet na ruce, abyste zážitek z nich měli kompletní. Přispějí k tomu i prostory Moravské galerie, která svou specifickou atmosférou podtrhne celkový dojem z prémiové výstavy.

 

3) Muzeum značky Longines

Do světa časomír vstoupila v roce 1832 a ze švýcarského městečka St. Imer se vyšvihla až mezi nejuznávanějšího výrobce hodinek na světě. Značku Longines zkrátka zdobí velká tradice, což ukáže i samostatná expozice jejího muzea v 1. patře Moravské Galerie. Těšit se můžete na historickou kolekci včetně hodinek vyráběných pro československou armádu. „Průvodce bude dělat sama ředitelka Muzea Longines Maria Reber, která díky svému česko-švýcarskému původu povede komentované prohlídky v češtině,“ osvětluje detaily Jan Pokorný.

 

4) Spoluvytváření hodinek

Jak hodinky vznikají? Tuto otázku velmi detailně zodpoví značka Prokop & Brož. Na Veletrh SEW totiž zavítá i její designér Petr Kubík, který výrobu hodinek krok po kroku přiblíží na konkrétním modelu „Pomohou mu ho navrhnout i samotní návštěvníci. Ať už to bude luneta, korunka nebo typ pouzdra, vše bude v režii diváků,“ doplňuje organizátor veletrhu.

 

5) Jedinečná akce svého druhu

Veletrh SEW je jedinou výstavou luxusních hodinek v České a Slovenské republice. Nabídne přitom bezmála tři desítky prémiových značek, které budou reprezentovat jejich čelní představitelé z řad tvůrců nebo samotných majitelů. Kromě již zmíněné ředitelky Muzea Longines se tak návštěvníci budou moci potkat například se zakladatelem značky ArtyA Yvanem Arpou nebo šéfem evropského prodeje značky Carl F. Bucherer Peterem Käserem. Chybět ale nebudou ani chybět přední české osobnosti hodinářství jako Igor Sirota, Jaromír Ondráček nebo Libor Hovorka.

Veletrh hodinek SEW 2016 začíná už v pátek 4. listopadu od 12 hodin, jeho kompletní program najdete na webu. „Všechny čtenáře Centra Brna srdečně zvu,“ uzavírá Jan Pokorný.


Jinde na SrdceMoravy