"

Společně vybereme brýle, které podtrhnou vaši osobnost

26. 09. 2014 , aktualizace: 27. 02. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Jak vznikla MW Optik?

Několik let jsem pracoval ve více pobočkách jedné z největších optických firem v ČR. Jednu z nich jsem i otevíral a po 2 roky řídil. Zde jsem sbíral zkušenosti a zjišťoval, co se lidem líbí a co jim sluší. Po čase se začaly rozcházet mé představy o nabídce s produkty, které jsem byl nucen zaměstnavatelem prodávat, a zde začalo mé podnikání. Nyní jsem již druhým rokem ve vlastní optice v ulici Husova a v současnosti se zaměřuji na méně známé značky, které vyčnívají především kvalitním zpracováním a určitou myšlenkou stojící za jejich zrodem. V současné době ve velké míře pracuji se Skandinávií, především se Švédskem.

Proč zrovna Švédsko?

Švédský design brýlí je minimalistický a přitom velmi zajímavý. Má své vlastní pojetí módních trendů. My Češi jsme spíše konzervativní, proto jsou nám Švédi svým minimalistickým pojetím módních trendů blíže než Francouzi a Italové, kteří si potrpí kolikrát až na extrémní výstřelky. Navíc se se Švédy velmi příjemně spolupracuje. Práce, kterou vám prodávají v podobě produktu, musí být naprosto precizně provedená, což je vidět již na kvalitě zvolených materiálů.

Snažím se, aby chtěl zákazník brýle nosit pořád

Čím se vaše optika odlišuje od ostatních?

Spousta lidí vnímá brýle jako překážku a nutnost. Jako zdravotní pomůcku, kterou musí mít neustále u sebe. Podle mě jsou ale brýle skvělý módní doplněk a trend. Snažím se proto toto negativní vnímání změnit. Brýle jsou jedinečným prostředkem, jak se odlišit od ostatních a jak dokonale podtrhnout svoji vlastní osobnost.

Takže vy pomáháte lidem se díky brýlím odlišit?

Snažím se o to. Společně s vizážistkou, která je se mnou na prodejně, najdeme brýle ideální přesně pro vás. Občas se stává, že zákazník má od stylisty doporučený určitý typ brýlí, které sice můžou dobře vypadat, ale bohužel nejsou vhodné pro danou oční vadu. To byl jeden z důvodů, proč jsem absolvoval i několik stylingových kurzů, abych dokázal poradit i v tomto ohledu. Snažím se tak skloubit zdravotní funkci brýlí s tou estetickou. Zkrátka aby se zákazník cítil v brýlích tak dobře, že v nich bude chtít i usínat.


Jinde na SrdceMoravy