"

Buďte za hvězdu: vánoční tabule jako ze škatulky

10. 12. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Přemýšlíte, jak vánoční čas ještě více ozvláštnit? Hledáte něco opravdu speciálního? Chcete se blýsknout? Máme pro vás pár efektních tipů na vánoční tabuli. 

V jednoduchosti je síla 

Vezměte několik kousků celé skořice, pár přírodních a pár pozlacených či postříbřených borových šišek, hrst vlašských ořechů, tři čtyři plátky sušených pomerančů a ledabyle, bez ladu a skladu je rozházejte okolo vázy se jmelím nebo větvičkou z jehličnanu. Tyhle přírodní dekorace stojí pár korun, pro některé stačí skočit do parku. Přitom udělají nebývalou parádu a provoní celý byt. Fantazii se meze nekladou. Možná nemáte skořici (nebo ji nemáte rádi), za to fandíte badyánu. Raději než jehličí budete mít ve váze staré dobré jmelí. Objevujte, kombinujte, hrajte si. O Vánocích je to povoleno. 

Výzdoba pro náročné 

Že je to málo? Že to nestačí? Že byste raději něco opravdu hodně, hodně speciálního? Máme skvělý tip i pro vás - Květinářství Galerie. Název nese tenhle podnik zcela zaslouženě. Květinová výzdoba odsud je opravdu umění. Adventní věnec, ikebana, kytice, stromeček i vánoční ozdoby, to všechno je zde k mání. Dekorace si můžete nechat doručit kurýrem, my však doporučujeme tuhle galerii navštívit osobně. Vaše estetické cítění vám bude vděčné. 

Čas na (ne)tekuté pochutiny 

Je libo netradiční chlebíček? Cuketu nakrájenou na kostičky osmahněte na pánvi, smíchejte s polotučným tvarohem, trochou olivového oleje a rajčatového protlaku a špetkou pepře. Nandejte na celozrnnou bagetu, podle chuti můžete ozdobit lístkem polníčku, kouskem vařeného vejce nebo lžičkou tuňáka. Opět a znovu - fantazii se meze nekladou. Tip na zdravější pomazánku máte, dál je to na vás. 

Chcete se hlavně bavit a starost o jídlo přehodit na jiné? Každý, kdo loni ochutnal některý z více jak 6000 silvestrovských chlebíčků z Lahůdek Brno vám dosvědčí, že tyhle chlebíčky od domácích nerozeznáte. Jsou zaručeně čerstvé, chutné, s láskou k řemeslu a kvalitním surovinám dělané. 

Milovníci tekutých ostřejších “lahůdek” přijdou na své v prodejně stáčených delikates Vom Fass na ulici Solniční. Dopřejte si ve vánoční čas Barbados rum, zdejší bestseller, nebo něco opravdu netradičního. Třeba pálenku z lískových oříšků či karamelový likér se solí. Pokud hledáte výjimečný dárek pro své blízké, rozhodně se sem stavte. A že v obchodě smýšlejí ekologicky, vytouženou tekutinu vám klidně stočí do vaší vlastní láhve.


Jinde na SrdceMoravy