"

Z města umění přichází kolekce kosmetiky pro podtržení vaší krásy

02. 06. 2020 , aktualizace: 08. 06. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Již ve starých florentských drogistických a lékárenských knihách se můžeme dočíst, že každý prostředek pro „péči a očistu těla i krásy, vůní musí být obdařen a na složení a výrobu jeho, velké péče a odbornosti věnováno musí být.“

Voňavkář z královského dvora

Mauro Cresci, velký obhájce těchto starých florentských tradic, ke kterým v období Renesance umění drogistů a lékárníků bezpochyby patřilo, na tuto florentskou tradici navazuje. Vytvořil přírodní linii pro péči a krásu těla - Speziali Fiorentini (Florentští drogisté a lékárníci), vycházeje z tradic florentského mistra voňavkáře Renata Bianchiho, řečeného René le Florentin, který byl v 16. století tak slavným, že si ho s sebou vzala na francouzský královský dvůr Kateřina Medicejská, když se provdala za druhorozeného syna francouzského krále, prince Jindřicha Orleánského. Vypráví se, že to byl právě René le Florentin, který založil voňavkářské umění ve Francii.

Kosmetika pro tu nejcitlivější pokožku

Parfémy, voňavé esence, koupele a krémy Speziali Fiorentini odráží ve své modernosti a jistotě filozofii tohoto starého florentského cechu. K tajemství receptur starých voňavkářských dílen, síle jednoduchosti, kvalitě přírodních esencí a pečlivě vybíraným bylinám, přidávají laboratoře Derbe jistotu zaručené kvality, kontrolovanou přísnými mikrobiologickými testy. To vše zaručuje, že výrobky Speziali Fiorentini jsou vhodné i pro ty nejcitlivější a velmi jemné pokožky.

Více informací o produktech ZDE


Jinde na SrdceMoravy