"

Saxofonista René Junior vydal vánoční album LIVE Christmas

04. 12. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Saxofonista René Junior během pandemie nelenil!

Čas, který letos kvůli pandemii koronaviru nemohl trávit hraním v klubech a na soukromých akcích, využil právě k tvorbě nové desky: „Po vánočním albu jsem toužil už několik let. Letos přišla správná chvíle se do něj pustit. Kdy jindy se zaměřit na kouzlo vánočních svátků než po roce, jako byl tento.“

Klasiku však na albu nehledejte. Junior přináší na českou hudební scénu nové aranže známých vánočních koled a svátečních písní, a oživuje tak tradiční melodie známé po desítky až stovky let. Saxofonista dokonce nabádá posluchače k malému hudebnímu kvízu:

„Když si album pustíte, nedívejte se na seznam skladeb a hádejte, o jaké písničky jde. V mnoha případech budete hodně na vážkách, a to i přesto, že všechny písničky bezpečně znáte a slyšeli jste je už tisíckrát,” směje se Junior.

Nejmladší píseň na albu je hlavní melodie z nejpopulárnějšího vánočního filmu na světě, Sám doma (Home Alone, 1990), a naopak nejstarší je vánoční píseň Narodil se Kristus Pán, jejíž kořeny sahají až do konce 15. století. Většina songů má naprosto nový nádech a dostala úplně novou energii: „Myslím, že album částečně odráží moji vánoční náladu, která je radostná, plná klidu a světla. Přesně takové by totiž Vánoce podle mě měly být.”

Tentokráte i se zpěvem!

Oproti předchozím dvěma albům, která byla čistě instrumentální, tentokrát uslyšíte i zpěváky z různých žánrů – od jazzu, popu, R&B až po muzikály. A novinkou byl i křest, který proběhl online, na jeho Instagramovém profilu, přesně v den vydání, tedy 1. 12. 2020. Mezi kmotry se objevili saxofonista Felix Slováček, zpěvák Peter Pecha, herečka a zpěvačka Radka Pavlovčinová a další známé osobnosti. Mimo kolegy z branže se zůčastnili také saxofonistovy kamarádi, rodina a lidi z jeho okolí: „Hudba a Vánoce mají něco společného – spojují lidi všech věkových kategorií, povolání i názorů, a přesně toho jsem chtěl docílit i při volbě kmotrů,“ vysvětluje Junior svůj výběr.

Doplníme, že album vyšlo v podobě CD i flash disku a je možné si ho také stáhnout a nebo streamovat na Spotify, iTunes, Google Play a Amazon Music.

Exkluzivně v Brně si můžete album koupit v obchodě Elinai na Pekařské 44. Na přání i s osobním věnováním, nebo můžete on-line zakoupit zde

Malá ukázka z tvorby


Jinde na SrdceMoravy