"

Co se skrývá v Brně v E-pasáži poblíž hlaváku? Další hlavní nádraží!

22. 12. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Samozřejmě nejde o skutečné nádraží. To v E-pasáži sestává z elektrických vláčků, umělých stromů a všemožných miniatur. Je unikátní, obrovské a obdivuhodné. Posbírejte rodinku a zajděte se sem podívat. Otevřeno mají dokonce i mezi svátky. Od pátku 27. do neděle 29. prosince se můžete nechat unést mistrovskou prací, kterou zde modeláři odvedli. 

Zábava jen pro děti? Nudit se nebudou ani dospělí 

Zdejší kolejiště, stejně jako prodejna Modelový svět, kde se kolejiště nachází, nemá v Brně ani na Moravě obdoby. Uvidíte zlobra, kostlivce i draka, prodejce zelených párků i nejdražší zmrzliny v Brně. Stanete se fanoušky napínavého tenisového turnaje. Neméně napínavé budou i pouliční rvačka a dělnická stávka, které se paralelně odehrají opodál. Seznámíte se se zázračným zahradníkem, jemuž se podařilo vypěstovat jablka velikosti melounu i se stádem ovcí, které má, stejně jako každé správné stádo ovcí, také jednu svoji černou ovci. 

Dále uvidíte zříceninu se strašidly, vodáky, horolezce, větrné elektrárny, skleník masožravých rostlin, Eiffelovu věž i ruské kolo, svatbu, UFO, poněkud moderní verzi Ježíše z Ria i havarované letadlo z druhé světové války. Na celém kolejišti se nachází víc jak 1500 figurek. Že vás zajímá, jak můžete na první pohled nesourodá kombinace působit? Není nic jednoduššího, než vyrazit do E-pasáže a přesvědčit se na vlastní oči. Snad ještě víc působivé je kolejiště, když se setmí. Střídání dne a noci zde totiž také umí simulovat. Vážně si s tím vyhráli. 

Nemusíte se bát, že by se vám kolejiště za chvíli okoukalo. Zatímco děti ocení detailní modýlky a pestrobarevný mikrosvět, který se kolem kolejiště rozprostírá, vy se pobavíte skrytým vtipem, který se schovává v názvu nebo podobě každé jednotlivé atrakce. Tak co, už saháte po kabátu? 

Modelový svět? Název má právem 

Pamatujete si z dětství na takové ty modely “postav si sám”? Že už téměř vymizely? Ne tak docela. Kromě digitálního kolejiště a autodráhy se můžete těšit na modely všemožných letadel, lodí, vojenské techniky a veškerého příslušenství, které ke stavbě modelu potřebujete. Dost možná si něco z toho odnesete domů. Dětem nebo sobě. Hrát si člověk přece může v každém věku.

Foto: modelovysvet.cz

 


Jinde na SrdceMoravy