"

Postavte se sněhu čelem s "forďáckým" pohonem všech kol AWD

01. 12. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

Zima se pomalu hlásí o slovo a sem tam už spadne i nějaká ta vločka. Jeden by si řekl, že nějaké chumelení nevyvede brněnského řidiče z míry. Vzpomeňte si ale na onu klasickou větu silničářů, že letos takovou sněhovou nadílku opravdu nečekali.

V těchto případech jsou samozřejmostí zimní pneumatiky, které jsou ostatně povinné už dobrý měsíc. I u nich se však může stát, že na neposypané silnici s čerstvě uježděným sněhem vás nemusí auto dokonale poslouchat.

Čtyřkolka? 4x4? AWD!

Nejelegantnějším řešením je v tomto případě pohon všech kol. Někdo mu říká čtyřkolka, někdo 4x4, Ford používá označení AWD. Ať tak nebo tak, díky rozložení hnací síly na všechna čtyři kola je vůz poháněn rovnoměrně a nestane se, že by se vám například při vyjíždění prudkého kopce točila jedna řada kol, motor křičel ve vysokých otáčkách a vy přitom stáli na místě.

Za zkratkou AWD se u Fordů skrývá vlastní nadčasová verze pohonu všech kol – All Wheel Drive. Tato technologie dokáže pomocí svých senzorů pružně reagovat na povrch silnice. Ať už je mokrá, zasněžená nebo namrzlá, systém AWD pozná, kolik hnací síly musí dodat na zadní nebo přední kola, aby váš vůz byl dokonale ovladatelný.

Jen když je to nutné

Forďácká technologie zároveň zvládá vyvrátit i obavy z výrazně vyšší spotřeby, která vozy s pohonem čtyř kol může trápit. Systém AWD se totiž aktivuje jen v případě, kdy jeho senzory zaznamenají, že je to potřeba. Jasně to v tu chvíli uvidíte i vy na barevném informačním displeji. Především to ale ucítí vaše nádrž, která se nebude vyprazdňovat závratným tempem.

S-MAX pro rodiny s dětmi

Pohonu všech kol u Fordů využijete především v následujících měsících. Ať už ve městě nebo především při výletech za zimními radovánkami. Pro ty se ideálně hodí prostorný Ford S-MAX. V kategorii vozů MPV prakticky nemá konkurenci, pohodlně se do něj přitom naskládá i pětičlenná rodina.

Systém AWD je u Fordu S-MAX dodáván ve vrcholové výbavě Titanium a to u dvou naftových variant. Najdete jej také u prémiové řady Vignale s turbodieselem o výkonu 180 koní.

 

V brněnském CARentu věříme, že jedna zkouška vydá za tisíc slov. Proto jsou vám oba vozy k dispozici i u nás na Bělohorské. Navštivte nás a neváhejte vyzkoušet Ford S-MAX spolu se systémem AWD na vlastní kůži.


Jinde na SrdceMoravy