"

Legendární Ford Mustang má svůj domov v brněnském CARentu

08. 03. 2017 , aktualizace: 28. 03. 2017 Sdílej na SrdceMoravy

Za více než půlstoletí od začátku výroby se Ford Mustang stal nejprodávanějším sportovním vozem na světě. Jeho postupný vývoj dospěl až do současné podoby, kterou zosobňuje již šestá generace tohoto ikonického vozu.

Na Moravě je k dispozici pro vyzkoušení na vlastní kůži pouze na jediném místě – v brněnském CARentu. Po rychlé domluvě tak můžete zažít, jaké to je krotit nekompromisních 421 koní. A pokud Fordu Mustang neodoláte, můžete si ho zde rovnou pořídit i do své garáže.

Nakažlivý je už samotný osmiválec, který si ihned po nastartování sjedná pořádný respekt. Sprint z 0 na 100 pak zvládne pod 5 sekund. Nový Mustang jde naproti heslu, že auto dělají jeho kola, proto je již v základní výbavě opatřen devatenáctipalcovými krasavci s prémiovým lakováním v černém lesku.

Průkopník pony cars

Je tomu už 53 let, co světlo světa spatřila jeho první generace, která svým uvedením otočila celý průmysl vzhůru nohama. Vůz se znakem splašeného koně se téměř okamžitě dostal do srdcí Američanů a vytáhl skomírající automobilku Ford z krize.

Ford Mustang stál za počátkem nové třídy vozidel, tzv. pony cars. Pro tyto výkonné sedany je dodnes typická dlouhá kapota s burácejícím motorem, samotná záď je přitom velmi krátká. Průkopníkem ovšem navždy zůstane Ford Mustang, který dnes platí za jeden ze symbolů Ameriky.

Upřednostnil ho i James Bond

Mustang se stal ikonou i v popkultuře. Sean Connery mu jako James Bond ve filmu Diamanty jsou věčné dal výjimečně přednost před svým Aston Martinem. Steve McQueen se ho zase snažil zkrotit v památné honičce ve snímku Bullittův případ.

V roce 2015 představil Ford šestou generaci, ve které se snoubí to nejlepší z předešlých modelů s agresivním moderním designem a tradicí legendárních muscle cars. O rok později poprvé zahřměl Mustangův mocný osmiválec i v brněnském CARentu. Tento autosalon je tak mezi moravskými jediný, který šestou generaci Fordu Mustang nabízí.


Jinde na SrdceMoravy