"

Re:18 módní performance

08. 05. 2018 , aktualizace: 28. 10. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Re:18 módní performance

PROCHÁZKA - ŘÁDKOVÁ - JEVULA

V úterý 22. 5. 2018 nás od 19h čeká unikátní přehlídka českých designérů, která reflektuje letošní výročí vzniku České republiky. Během večera představí své aktuální oděvní kolekce Ateliér Ivety Řádkové a Pavel Jevula. Značka Prochazka Carbon Luggage připravila performanci s karbonovými kufry.

„Téma přehlídky jsem zvolil na základě blížících se oslav založení České republiky. Oslovil jsem své kolegy designéry a nedalo mi to ani moc přemlouvání. Všem se nápad zalíbil a hned z účastí na akci souhlasili," říká český designér Pavel Jevula. Zeptali jsme se ho také:

Pavle, co si můžeme představit pod názvem Re:18 módní performance?

Můžete si představit večírek v nádherném prostoru dvorany Uměleckoprůmyslového muzea. Kde si na začátek dáte Proseco nebo Negroni, které zakousnete Vlčnovským vdolečkem. Potom vás čeká živá hudba v podání skvělé klavíristky Kamily Dubské a houslí Martina Flašara, který je zároveň autorem některých skladeb, které zazní přímo při přehlídce.

Uvidíte trendovou kolekci Ivety Řádkové a kolekci Ateliéru Pavel Jevula, která byla vytvořena přímo k této události a reflektuje výročí naší republiky. K tomu půvabné modelky a urostlí modelové.

Na závěr se můžete těšit na performanci firmy Vladimír Procházka, která svou prvorepublikovou tradicí jednoznačně odkazuje k počátkům vzniku ĆR.

Co je nového přímo v atelieru Pavel Jevula?

Je to především nová kolekce Re:18, kterou jsem realizoval v barvách trikolory a výhradně z materiálů od českých výrobců. Mimo tvorby nové kolekce jsem navázal spolupráci s Object concept stor. Dali jsme dohromady limitovanou edici transparentních topů vytvořených speciálně pro Object. Vybírají si zejména značky, které souzní s jejich myšlenkou udržitelnosti a nezatěžování naší planety. Modely vznikly v duchu myšlenky: Lokální materiál zpracovaný od lokálního návrháře.

Proč Iveta Řádková a Re:18 módní performance?

S Ivetou jsme se potkávali na přehlídkách i v soukromí řadu let. Už jsme spolu organizovali přehlídku Redfest fashion, kde se mi spolupráce s Ivetou líbila stejně jako její kolekce. Proto jsem ji opět oslovil.

Kde mohou zájemci o tento opradu unikátní módní večer koupit lístky?

Vstupenky je možno zakoupit před přehlídkou přímo na místě za 150kč.
Pro nedočkavé máme předprodej v Object concept store v Brně, Cihlářská 626/5

Program: 

PAVEL JEVULA

Re:18 - Reminiscence – respekt – republika

Přehlídka oděvních modelů z kolekce RE:18 návrháře Pavla Jevuly reflektuje letošní výročí vzniku České republiky.

Státní barvy jako jeden ze symbolů ČR, siluety odkazující na období nově vzniklé republiky v kombinaci s aktuálními trendy a výběr materiálů podléhajících kritériu „made in Czech“.

IVETA ŘÁDKOVÁ

Propojení sportovní elegence, jemných pastelovych barev a neonů..... To je městský styl letošního léta podle Ivety Řádkové.

Na přehlídce představí svou aktuální kolekci v městském stylu Ateliér Ivety Řádkové. Před 19 lety založila Iveta modelovou dílnu a tvoří pod vlastní značkou. Její autorské kolekce jsou prezentovány na řadě přehlídek a prestižních společenských akcí u nás i v zahraničí. Iveta Řádková byla oceněna prestižním titululem TOP STYL DESINGER.

PROCHAZKA CARBON LUGGAGE

Umělecká přehlídka a premiéra filmu s prvorepublikovou tématikou cestování a města Brna. Představí se dobové fotografie a cestovní zavazadla od roku 1918 z rodinného archivu firmy Vladimir Prochazka. Vladimír Procházka je firma, která vznikla v roce 1930 a na přehlídce představí kolekci ultralehkých a pevných zavazadel z karbonového vlákna. Součástí bude uvedení sběratelského kufru s uměleckou realizací od Natalie Perkof.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavle, děkuji Ti za krásné entreé. 

P.s. Těšíte se? My moc!
A pokud to letos nestihnete, pak snad příště... asi tak za 100 let ;-)

Foto: Photo Kiva


Jinde na SrdceMoravy