"

Nezblázněte se před Vánoci v nákupním centru

20. 12. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Byli jste někdy v posledních dnech ve Vaňkovce? Pokoušeli jste se to, co nebylo ve Vaňkovce, sehnat v Olympii? Zajeli jste si pro vytoužený kus nábytku do IKEA? Pak jste možná měli pocit, že se každou chvíli zblázníte. V záplavě lidí postihnutých nákupní horečkou se není moc čemu divit. Vyhněte se nákupákům, která praskají ve švech a pátrejte po dárcích přímo v ulicích Brna. Možná budete překvapeni, co všechno je tu k mání. 

Užitek i čistá dekorace 

Přímo naproti hotelu Continental na ulici Kounicova sídlí prodejna Madal Bal. Na dvou podlažích tu najdete široký sortiment zboží k péči o zahradu i domácnost, vše vysoké kvality. Teď před Vánoci vás možná ale bude zajímat ta estetičtější část nabídky. Lucerny a svícny takřka všech velikostí a barev, sošky, keramika západního i rustikálního vzhledu, od toho všeho vás dělí už jen cesta na Kounicovu a pár schodů do spodního patra prodejny. 

Dobroty ze sudu 

Na ulici Solniční, coby kamenem dohodil od dočasného kluziště kolem sochy Jošta, je příjemný obchůdek Vom Fass. Jak název napovídá, tekuté delikatesy vám tu natočí přímo ze sudu. Nemá smysl vyjmenovávat, co všechno může “téct”. Zajděte si do Vom Fass a najděte tu správnou stáčenou lahůdku chuťové pohárky vašich blízkých. 

Koření života? Vždycky od Sindibáda 

U dobrot chvíli zůstaneme. Tyhle se sice povětšinou nehodí k přímé konzumaci, ale vyplatí se na ně počkat. Kvalitní, výrazné a plné chutí, takové je na Pekařské koření od Sindibáda. Najdete zde vše, co v kuchyni potřebujete. Jak klasiku, tak i takové kombinace, o kterých by vás nenapadlo přemýšlet. Nechte si poradit, co se hodí k tomu, co doma rádi jíte společně - a spolu s kořenkami nadělíte rodině chutné pokrmy na dlouhou dobu dopředu. 

Dárky pro malé a velké výtvarníky 

Obchůdek s výtvarnými potřebami na ulici Josefská přímo naproti E-pasáži působí zvenčí nenápadným dojmem. Nabídka zboží, které najdete uvnitř, vás však příjemně překvapí. K mání je tu vše pro výtvarné vyžití - od nejrůznějších typů papírů, přes štětce, všemožné druhy barev, rozličné špachtle až po sochařskou hlínu. Že nikdo z vašich blízkých netvoří? A není náhodou ten správný čas začít? Umění, jak známo, povznáší ducha. 


Jinde na SrdceMoravy